Waardeer dit artikel: (2.7)

Klassiekerimport daalt sterk

Geplaatst op: 6 augustus 2012 13:10, door: Barend Luiting
volkswagen golf interieur

De importklassieker staat de laatste tijd in een kwaad daglicht, mede dankzij een aanstaand binnenstadverbod voor oudere auto's. Volgens klassiekerbelangenvereniging Fehac is de import van klassiekers sinds 1 januari 2012 scherp gedaald, grotendeels het gevolg van nieuw overheidsbeleid.

De eerste vijf maanden van dit jaar zijn 31,1 procent minder klassiekers geïmprteerd. Wordt er gesplitst naar brandstoftype dan valt op dat de daling met name voor rekening komt van de diesels. Import in deze categorie nam met 37,9 procent af, terwijl de benzines goed waren voor een daling van 27 procent. Ter vergelijking: de daling bedroeg bij de diesels 27,4 procent over de eerste drie maanden van het jaar. De trend versterkt zich dus.

Voor een belangrijk deel is de kentering in de importbehoefte ontstaan door de Motie Van Vliet die afgelopen jaarwisseling van kracht werd. De leeftijd waarop klassiekers worden vrijgesteld van motorrijtuigenbelasting gaat gefaseerd omhoog van 25 jaar naar dertig jaar. Ook moeten klassiekers met een bouwjaar van 1986 of jonger de brandstoftoeslag voor diesel of lpg wel gaan voldoen. Het oneigenlijk gebruik van youngtimers als dagelijks vervoer wordt daarmee al voor een belangrijk deel gepareerd. Met deze maatregel wordt geprobeerd de liefhebbersschare te ontzien die de betreffende auto niet als dagelijks vervoer ziet maar het als mobiel erfgoed wil koesteren.

Tags: cijfers, FEHAC, import, klassieke auto, diesel, youngtimer, importklassieker

Waardeer dit artikel: (2.7)
 

REACTIES

PLAATS EEN REACTIE

  • Naam (verplicht)

  • E-mailadres (verplicht)

UW REACTIE

REACTIES

  Jeroen van Seters 6 augustus 2012 20:31

Onze (Dasimport) ervaring leert dat auto import uit Duitsland van jong gebruikte auto's uit het midden tot hogere segment onverminderd populair blijft