Slimmer produceren, minder uitstoten en meer samenwerken over de sectoren heen. Dat is volgens RAI Automotive Industry NL, de sectie die de Nederlandse automotive maakindustrie vertegenwoordigt, de weg die bewandeld moet worden wil Nederland zijn koppositie in innovatieve mobiliteit behouden.

Hoe de sector zich de komende jaren kan heruitvinden werd deze week gepresenteerd in de vorm van de Automotive Roadmap 2025-2035. Pim Grol, algemeen directeur RAI Automotive Industry NL: “De druk in onze sector is voelbaar. Grondstoffen worden schaars, digitalisering versnelt, geopolitiek schuurt en bedrijven moeten investeren in verduurzaming terwijl hun marges onder druk staan. Dat biedt kansen voor onze sector maar betekent ook dat het geen tijd is voor kleine stappen. We moeten keuzes durven maken en vooruitkijken.”

Sectiemanager Jean Pierre Heijster: “Niemand kan precies voorspellen hoe mobiliteit eruitziet in 2035. Maar we weten wél welke richting we op moeten: slimmer produceren, minder uitstoten, meer samenwerken over sectoren heen. De roadmap helpt ons niet om de toekomst te voorspellen, maar om veerkrachtig genoeg te zijn wanneer die toekomst zich aandient.”

Kansen

Volgens de nieuwe roadmap heeft Nederland met een sterke hightech maakindustrie alles in huis om uit te groeien tot een Europese koploper in slimme, voorspelbare en CO2-arme productie. De goed ontwikkelde digitale infrastructuur biedt daarnaast grote kansen om de verkeersveiligheid te verbeteren via ADAS-toepassingen, intelligente verkeerssystemen en veilige automatisering.

Ook in de keten ontstaan nieuwe mogelijkheden: van circulaire materialen en batterijrecycling tot nauwere samenwerking tussen OEM’s en toeleveranciers, waardoor supply chains weerbaarder worden tegen geopolitieke schokken. Tegelijkertijd kan Nederland met energiehubs, slimme laadinfrastructuur en innovatieve logistieke concepten de mobiliteit van burgers en bedrijven betrouwbaar houden in een veranderend energie­systeem.

En dankzij een sterke onderwijsbasis en innovatiegerichte universiteiten kan Nederland een nieuwe generatie hightech automotive professionals opleiden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 december 2025
SWOV: Impopulaire maatregelen nodig voor vergroten verkeersveiligheid
5 december 2025
RAI Automotive Industry NL luidt de noodklok
5 december 2025
Vijftig elektrische Mini’s voor Profile
5 december 2025
Texa lanceert E-Diag Charger
4 december 2025
Omzet Autodoc stijgt met 17,0 procent
4 december 2025
Ola Källenius herkozen als president Acea
Meest bekeken berichten
Recente reacties