Financieel dienstverlener Bovemij Group heeft in het eerste halfjaar van 2025 een licht positief resultaat gerealiseerd van 400.000 euro. Dit is fors minder dan de 8,3 miljoen euro in het eerste halfjaar van 2024.

Als oorzaken noemt Bovemij een aanhoudend hogere schadelast, met name in de WA-portefeuille van Bovemij Verzekeringen, en lagere koersresultaten op aandelen. Hans Coffeng, ceo Bovemij Group: “Het beeld van vorig jaar zet zich ook dit jaar door. De financiële markt was zeer volatiel, maar het beleggingsresultaat van 1,4 procent was solide met een positief resultaat van 6,3 miljoen euro.”

“Tegelijkertijd zien we een structureel hoge schadelast. Vooral op de WA- portefeuille. Een trend waar de gehele branche mee te maken heeft, die onder andere het gevolg is van looninflatie. Deze ontwikkeling zorgt voor een negatieve operationeel resultaat van 5,8 miljoen euro, gecorrigeerd voor eenmalige lasten vanuit een reorganisatie is het operationeel resultaat 4,4 miljoen euro negatief. De schadepreventie en de kosten worden structureel gemonitord en we blijven stappen zetten om onze operationele kosten te verlagen en onze efficiëntie te verbeteren.”

Premieverhogingen

De eerder doorgevoerde premieverhogingen en de aanpassing van de polisvoorwaarden bij zowel Bovemij Verzekeringen als ENRA hebben effect. Dit leidt tot een stijging van de bruto premies met 7 procent tot 254,1 miljoen euro. Dat was 237,4 miljoen euro vorig jaar.

Dit effect wordt deels opgeheven door een nieuw herverzekeringscontract om de solvabiliteit op peil te houden. De solvabiliteit van N.V. Schadeverzekering-Maatschappij Bovemij (Bovemij Verzekeringen en ENRA) daalde van 149 procent per 31 december 2024 naar 144 procent per 30 juni 2025, door een hogere kapitaalbehoefte als gevolg van een toename in premies en schadevoorzieningen. De combined ratio is verder verbeterd en komt in het eerste halfjaar 2025 uit op 100,0 procent (H1 2024: 101,7%).

Vertrouwen

De stijgende cijfers van de verkoop en omzet van ENRA fietsverzekeringen, Autotrust autogaranties en RDC datadiensten, lopen in lijn met de verwachting. Coffeng is dan ook positief over de rest van 2025: “De afgelopen jaren is flink geïnvesteerd in onze basis, in onze klanten. Het resultaat hiervan wordt steeds beter zichtbaar, o.a. door hogere klanttevredenheidscores en een hogere naamsbekendheid. Ook de uitkomsten van de ingezette strategie per 2024 worden steeds beter zichtbaar. Dit geeft vertrouwen voor de komende periode.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 september 2025
Twee nieuwe vestigingen James Autoservice
9 september 2025
Bart Timmermans koopt De Hoeve Multipower
9 september 2025
BOVAG wil meer ruimte om te ondernemen
9 september 2025
Schadelast drukt resultaat Bovemij
9 september 2025
Champion breidt Bag-in-Box assortiment uit met 17 nieuwe oliën
9 september 2025
Brits in Boxtel
Meest bekeken berichten
Recente reacties