De Autodata Occasion indeX (AOX) heeft zijn licht opgaande lijn van de afgelopen maanden weten vast te houden. De graadmeter voor de showroomvraagprijzen steeg naar 101,50 per 1 oktober, wat 0,36 meer is dan de maand ervoor.

Vergeleken met 1 oktober 2016 is de totale index ruim een procent hoger komen te staan. De beperkte groei van de vraagprijs is echter nogal ongelijk verdeeld. Ze komt volledig op het conto van de oudere voertuigen (8-12 jaar), die afgelopen maand een vol procent in de plus gingen. De overige leeftijdssegmenten (0-4 en 4-8 jaar) beleefden juist een (geringe) achteruitgang.
aox_leeftijd_oktober
Bron: Autodata Nederland
  Kijkend naar heel 2017 blijkt dat er alleen bij de occasions-op-leeftijd fut zit in de prijsontwikkeling. En wie terugblikt naar oktober 2016, constateert zelfs een groei van ruim zes procent (103,46 om 109,65) bij de oudjes.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
13 januari 2026
Geotab: Degradatie EV-batterij 2,3 procent
13 januari 2026
LeaseSwap kiest voor ervaren manager in volgende groeifase
12 januari 2026
Chinese automerken halen gevestigde orde in op aftersales
12 januari 2026
Waarom Nederland zijn EV’s weer ziet vertrekken
12 januari 2026
Forse stijging autodiefstallen 2025
9 januari 2026
Branchecoalitie vraagt informateur om hervorming autobelasting
Meest bekeken berichten
Recente reacties