De Vereniging van Zakelijke Rijders (VZR) is ervoor dat de bijtelling voor elektrische voertuigen (EV’s) ook in 2021 op 8 procent blijft staan en niet wordt verhoogd naar 12 procent, zoals is afgesproken in het Klimaatakkoord.

Uitzonderlijke tijden vragen om uitzonderlijke maatregelen, zo redeneert de VZR. Die wijst daarbij op het feit dat de autoproductie langzaam tot stilstand komt, wat de levering van elektrische voertuigen later in het jaar in de knel brengt.

Stimulering

Om de stimulering van elektrisch rijden in stand te houden pleit de VZR dus voor een verlenging van de periode waarin over een elektrische auto 8 procent bijgeteld moet worden.

Voorzitter Jan van Delft: “Het stilvallen van de productie levert zeker voor de EV-producerende merken, maar ook voor de berijders, een probleem op. Om te zorgen dat alle reserveringen ook geleverd kunnen worden is tijd nodig. Een drempel van een verhoogde bijtelling past daar niet bij. Als het Songfestival een jaar kunnen verzetten, dan kunnen we dat met de bijtelling ook!”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 november 2025
Lynk & Co stopt abonnementen en focust op verkoop
28 november 2025
Beste Leasemaatschappijen 2026 bekend
28 november 2025
Athlon wint Innovatie Award met Flex+
28 november 2025
Fan van Citroën
27 november 2025
Nieuwe cao banden- en wielenbranche
27 november 2025
Ayvens: kabinetsbeleid remt EV-transitie
Meest bekeken berichten
Recente reacties