Bovag en RAI Vereniging verwachten op basis van onderzoek dat er volgend jaar 400.000 personenauto’s zullen worden geregistreerd, een lichte plus ten opzichte van 2014. Bij lichte bestelwagens zal de teller in 2015 uitkomen op 53.000 stuks.

“De markt lijkt zich iets te herstellen in 2015 maar de branche heeft nog steeds te maken met bijzonder uitdagende marktomstandigheden. Daarnaast maakt het uitblijven van Autobrief II het vaststellen van een goede prognose uiterst lastig omdat met name niet goed te voorspellen is wat de tweede helft van 2015 gaat doen qua autoverkopen indien er vanaf 1 januari 2016 een nieuw fiscaal regime zal gelden”, aldus Bovag en RAI.

Voor het laatste kwartaal van dit jaar geldt dat het aanschaffen van een kleine auto nog relatief gunstig zal uitpakken, omdat met name dat type auto’s behoorlijk duurder wordt door hogere BPM-tarieven. Deze zijn in het zogenaamde Herfstakkoord van vorig jaar afgesproken en gelden vanaf 1 januari 2015.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 januari 2026
Branchecoalitie vraagt informateur om hervorming autobelasting
9 januari 2026
Cockpitinnovaties Bosch op CES 2026
9 januari 2026
Kwaliteit gestuurd door data
8 januari 2026
Allianz Direct: Ook verzekerd met zomerbanden
8 januari 2026
BOVAG sluit strategische samenwerking met a.s.r.
8 januari 2026
Geschillencommissie Voertuigen of kantonrechter?
Meest bekeken berichten
Recente reacties