Er zijn in oktober 2020 in Nederland 568 personenauto’s gestolen. Dat is 6,1 procent minder dan de 605 in oktober vorig jaar.

Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van het Landelijk Informatiecentrum Voertuigcriminaliteit (LIV).

Cumulatief

In 2020 registreerde het LIV in totaal 1517 gestolen personenauto’s in de leeftijd van 0 tot en met 3 jaar en 3836 gestolen personenauto’s van 4 jaar en ouder.

Daarmee komt het totaal op 5353 gestolen personenauto’s in Nederland in 2020 tot en met oktober. Dat is 9,3 procent minder dan in de eerste tien maanden van 2019. Dat is gelijk aan het gemiddelde over het eerste halfjaar van 2020.

Lexus populairst

De meest gestolen auto dit jaar is een Volkswagen. Dat is niet zo verwonderlijk, omdat er daarvan bijna een miljoen rondrijden in Nederland. Procentueel, afgezet naar het aantal voertuigen in het wagenpark, blijkt Lexus het populairste merk bij het boevengilde, gevolgd door Land Rover, Jaguar, Audi en DS.

Terugvindpercentage

Lexus is bovendien het merk waarvan het minst vaak een gestolen auto wordt teruggevonden. Van de 85 Lexussen die dit jaar in Nederland werden gestolen werden er slechts 21 teruggevonden, een terugvindpercentage van 25 procent. Het hoogste terugvindpercentage komt op het conto van Kia. Van dit merk werd tot en met oktober 72 procent van de gestolen voertuigen teruggevonden (41 van de 57). Opmerkelijk is dat ook van Volvo relatief veel voertuigen worden teruggevonden: 56 van de 81 gestolen voertuigen, een terugvindpercentage van 69 procent.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
30 januari 2026
Autonet overgenomen door Vitec
30 januari 2026
9147 bezoekers op AutoProf 2026
30 januari 2026
WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt
30 januari 2026
Omzet Liqui Moly groeit in 2025 met 8 procent
29 januari 2026
Peter Lammers hoofd Genesis Nederland
29 januari 2026
Autodoc groeit met dubbele cijfers in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33