Bovag gaat in cassatie tegen het pensioenarrest van 17 mei 2016. Inzet is voldoende zeggenschap en invloed ten aanzien van onder meer pensioen, om de belangen van de Bovag-leden zo goed mogelijk te kunnen behartigen.

Het Hof oordeelde drie maanden terug dat Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) het recht heeft om de pensioenregeling en -premieverdeling vast te stellen. “Het arrest lijkt te zeggen dat PMT mag besluiten om daarin de Vakraad Metaal en Techniek te raadplegen en dat PMT daarin Bovag kan negeren, omdat Bovag zélf uit FWT is gestapt. Dat gaat Bovag nu aanvechten.”

Met het sluiten van een nieuwe cao en een terugkeer in de Federatie Werkgeversorganisaties Techniek (FWT) en de Vakraad zou Bovag die zeggenschap en invloed weer krijgen. Het sluiten van de cao is op een haar na gevild. Echter, zekerheid verkrijgen over terugkeer in FWT en Vakraad lukt niet op korte termijn. Omdat de cassatietermijn half augustus verstrijkt, heeft Bovag besloten in cassatie te gaan, “zodat geen kans verloren gaat.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 mei 2026
Zwak eerste kwartaal voor Hedin
22 mei 2026
Van Mossel betreedt Poolse markt
22 mei 2026
Ja, Gen Z is anders, wen eraan
22 mei 2026
Jade Holman wint 44ste Geerlig Riemerprijs
22 mei 2026
Investeren in kalibreren
21 mei 2026
VZR waarschuwt voor gevolgen nieuwe leaseheffing
Meest bekeken berichten
Recente reacties