Plannen van grote steden als Parijs, Madrid en Athene om vanaf 2025 een rijverbod voor diesels in te stellen, zijn een ‘ecologische kortsluiting’. Ook is het een ongenuanceerde eendimensionale oplossing. Dat betoogde Rolf Bulander, bij Bosch eindverantwoordelijk voor de divisie Mobilty Solutions, vandaag tijdens het evenement Bosch Mobilty Experience 2017.

Een rijverbod voor diesels elimineert volgens Bulander “de bijzondere efficiency van zelfontbranders, technologie die nog hard nodig is voor de bescherming van het milieu. Bovendien wordt zo het ontwikkelingspotentieel van diesel niet benut.”

3,5 miljard

De politiek moet de creativiteit van de Bosch-ingenieurs niet onderschatten door een bepaalde techniek te bevoordelen of benadelen, stelde Bulander. Om er vervolgens op te wijzen dat het Bosch-concern jaarlijks ongeveer de helft van zijn totale R&D-uitgaven (zeven miljard euro) besteedt aan milieu- en grondstoffenbescherming.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
27 mei 2026
Joint venture Stellantis en MSX heet Octago
27 mei 2026
EV groeit door in Europa
27 mei 2026
AkzoNobel wijst bod Nippon Paint af
27 mei 2026
Werkgevers wachten nog af met pseudo-eindheffing leaseauto
27 mei 2026
60 jaar Suzuki Nederland in ons wagenpark
26 mei 2026
Eerste allseasonband met dubbel A-label is een Vredestein
Meest bekeken berichten
Recente reacties