De Europese export van bedrijfswagens was in 2016 maar liefst 59,1 procent hoger dan in 2015. Dat is het meest spectaculaire cijfer uit het vandaag gepresenteerde overzicht van Acea van de Europese automarkt.

Het 29 pagina’s dikke rapport bevat een schat aan informatie en kan hier worden gedownload.

Het aantal registraties van bedrijfswagens steeg met 11,7 procent ten opzichte van 2015 en de productie ervan steeg 5,9 procent.

Enkele andere cijfers zijn de stijging in het aantal registraties van personenauto’s ( 6,8 procent), de stijging van het aantal registreerde voertuigen op alternatieve brandstoffen ( 4,1 procent) en de stijging in de productie van personenauto’s ( 2,7 procent).

Een belangrijke daling vond plaats in het aandeel van diesels. 49,5 procent van alle nieuwe personenauto’s in 2016 in West-Europa waren diesels. Dat is meer dan twee procentpunt minder dan in 2015. En het marktaandeel van diesels daalde van 52,1 procent in 2015 naar 49,9 procent in 2016.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
6 januari 2026
Record in occasionverkoop door autobedrijf
6 januari 2026
Vrooam over de keuze voor PHE
6 januari 2026
Immigrant tussen de ‘digital natives’
5 januari 2026
Winterweer stimuleert bandenverkoop
5 januari 2026
Na jaren daling aantal auto-inbraken
Meest bekeken berichten
Recente reacties