Als autofabrikant Ferrari begin volgend jaar naar de beurs gaat wordt het eerst ondergebracht in een Nederlandse holding. Volgens topman Sergio Marchionne zal de beursgang 10 miljard euro noteren voor moederbedrijf FiatChrysler.

De constructie voor de beursgang is omslachtig. Eerst wordt Ferrari ondergebracht in een Nederlandse holding. Vervolgens wordt het bedrijf fiscaal geregistreerd in Groot- Brittannië om zo een notering op de beurs in New York mogelijk te maken.

Fiat zal aanvankelijk 10 procent van de aandelen via de beurs verkopen. Vice-voorzitter Piero Ferrari houdt ook 10 procent van de aandelen. De overige 80 procent van de aandelen zal begin volgend jaar op de beurs worden verkocht.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties