Bandenfabrikant Michelin gaat in het Zuid-Amerikaanse Chili een fabriek bouwen voor de recycling van banden. Volgens Michelin maakt deze fabriek het mogelijk om jaarlijks 30.000 ton aan grondverzetbanden te recyclen. Het zou de eerste recyclingfabriek van Michelin zijn.

De bouw van de fabriek start nog in 2021. In 2023 zou de productie van start moeten gaan. Met de bouw van de fabriek is een investering gemoeid van meer dan dertig miljoen dollar.

Enviro

Voor de fabriek is een samenwerking aangegaan met het Zweedse Enviro, dat het patent heeft op een technologie voor het terugwinnen van roet, petroleum, staal en gas uit versleten banden. Met deze technologie kunnen versleten banden voor 100 procent worden gerecycled. Volgens de plannen zou 90 procent kunnen worden hergebruikt bij de fabricage van nieuwe producten op basis van rubber. 10 procent kan worden benut als energie om de fabriek van warmte en kracht te voorzien.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
8 juni 2026
Toyota demonstreert waterstof als brandstof
8 juni 2026
VerkeersAcademie lid van ADAS Alliantie
8 juni 2026
Samenwerking InterClassics Brussels en Auto e Moto d’Epoca Bologna
8 juni 2026
Inter-Tyre voegt BBS toe aan aanbod
5 juni 2026
AllParts verwelkomt Koster Autoparts en Kuyntjes Automaterialen als nieuwe grossiers
5 juni 2026
Bosch lanceert digitale Vehicle Care Assistant
Meest bekeken berichten
Recente reacties