Nederlandse vrachtwagens verkeren in een zorgwekkend staat. Bij een uitgebreide inspectie door de politie op de Belgische wegen blijkt dat 12 procent van het Nederlandse vrachtwagenpark dat het land doorkruist een ernstig defect heeft.

Uit de inspecties blijkt dat niet alleen Oost-Europese maar ook vrachtwagens van Nederlandse transporteurs vaak slecht zijn onderhouden. Het gaat dan vooral om versleten remmen of vlakke banden.

De slechte staat waarin het vrachtwagenpark verkeert wordt voor een deel verklaart door de economische crisis waardoor transporteurs kiezen voor langer doorrijden met oud materiaal of op versleten banden. Dat heeft eerder dit jaar al geleid tot onveilige situaties op de Belgische en Nederlandse wegen. Ook het aantal vrachtwagens met klapbanden steeg aanzienlijk.

Jaap Stalenburg van transportverzekeraar TVM tegen BNR: “Het begint een probleem te worden. Het is een economische crisis: heel veel bedrijven stellen hun onderhoudsperiodes uit. Dit is verontrustend. We gaan bij TVM de komende jaren veel aandacht besteden aan de transportveiligheid.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 november 2025
Stijging autokilometers te danken aan groei wagenpark
5 november 2025
De volgende stap in Bosch Remote Diagnostics
4 november 2025
2,2 procent meer occasions verkocht
4 november 2025
Bosch vernieuwt online trainingsprogramma
4 november 2025
Campus VTS: een nieuwe stap vooruit voor garages
4 november 2025
Autobedrijf aansprakelijk na hack mailbox?
Meest bekeken berichten
Recente reacties