TNO gaat het grote aantal klapbanden bij vrachtwagens van de afgelopen weken onderzoeken. Het doet dat in opdracht van TVM Verzekeringen. De klapbanden lijden tot levensgevaarlijke verkeerssituaties op snelwegen en flinke files.

Waar normaal twee tot drie klapbanden per maand met verstrekkende gevolgen voorkomen op de Nederlandse wegen, zijn nu vier tot vijf gevallen per week eerder regel dan uitzondering, meldt TVM. Profile Tyrecenter zegt dat het in vestigingen rondom Utrecht  dagelijks zelfs acht trucks binnenkrijgt met een kapotte band.

TVM acht de tijd rijpt voor een nader onderzoek. Slechte wegen, het bezuinigen op onderhoud en reparaties aan vrachtwagens en een verkeerde bandenspanning, worden aangewezen als de grootste veroorzakers van de klapbanden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 mei 2026
Joint venture Stellantis en MSX heet Octago
27 mei 2026
EV groeit door in Europa
27 mei 2026
AkzoNobel wijst bod Nippon Paint af
27 mei 2026
Werkgevers wachten nog af met pseudo-eindheffing leaseauto
27 mei 2026
60 jaar Suzuki Nederland in ons wagenpark
26 mei 2026
Eerste allseasonband met dubbel A-label is een Vredestein
Meest bekeken berichten
Recente reacties