TNO gaat het grote aantal klapbanden bij vrachtwagens van de afgelopen weken onderzoeken. Het doet dat in opdracht van TVM Verzekeringen. De klapbanden lijden tot levensgevaarlijke verkeerssituaties op snelwegen en flinke files.

Waar normaal twee tot drie klapbanden per maand met verstrekkende gevolgen voorkomen op de Nederlandse wegen, zijn nu vier tot vijf gevallen per week eerder regel dan uitzondering, meldt TVM. Profile Tyrecenter zegt dat het in vestigingen rondom Utrecht  dagelijks zelfs acht trucks binnenkrijgt met een kapotte band.

TVM acht de tijd rijpt voor een nader onderzoek. Slechte wegen, het bezuinigen op onderhoud en reparaties aan vrachtwagens en een verkeerde bandenspanning, worden aangewezen als de grootste veroorzakers van de klapbanden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 november 2025
RDW start bouw testfaciliteit
24 november 2025
Nieuwe editie Skills Heroes-wedstrijden voor Autoschadeherstel en Autospuiten
24 november 2025
Top tien leasemaatschappijen ongewijzigd
21 november 2025
Bob Velthuis beoogd voorzitter BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven
21 november 2025
Gaspedaal.nl analyseert 14 miljoen apk-rapporten
21 november 2025
‘Geen grossierswisseling voor een concept’
Meest bekeken berichten
Recente reacties