Het Anwb-magazine Kampeer en Caravan Kampioen heeft de Peugeot 308 1.6 THP tot Trekauto van het jaar 2014 gekozen. De jury beoordeelde de auto’s op het zitcomfort, de bagageruimte, het gebruiksgemak van de trekhaak, stabiliteit, acceleratie en het bedwingen van diverse hellingen.

De 24 deelnemende auto’s waren verdeeld over vijf verschillende klassen. In de A-klasse zegeviert de Peugeot 2008 1.6 VTi. Winnaar van de B-klasse is de Peugeot 308, tevens de overall winnaar. De Skoda Octavia Combi 1.2 TSI blijkt de meest veelzijdige in de C-klasse. In de MPV-klasse eindigt de nieuwe Opel Meriva 1.4 T als eerste. En bij de SUV’s trekt de Skoda Yeti 1.2 TSI letterlijk aan het langste eind.

In 2011 won Peugeot ook al de verkiezing, toen met de 508. In 2012 ging de Ford Focus met de titel aan de haal en in 2013 deed Volkswagen dat met de Golf 1.4 TSI 140 PK DSG.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 januari 2026
The Tire Cologne 2026 zet vol in op duurzaamheid
19 januari 2026
InterClassics trekt recordaantal bezoekers
19 januari 2026
Europa beboet accufabrikanten voor kartelvorming – melder gaat vrijuit
19 januari 2026
SUV rukt op als occasion – maar oude bekende houdt dapper stand
16 januari 2026
8 jaar garantie op Blade Battery BYD
16 januari 2026
Johan van der Hoeven ambassadeur RAI Aftermarket
Meest bekeken berichten
Recente reacties