In Nederland rijden nog altijd 40.540 dieselauto’s met sjoemelsoftware rond. Dat meldt de RDW aan nieuwszender BNR.

BNR vroeg cijfers over sjoemelsoftware op bij de RDW. Daaruit blijkt dat in totaal 147.905 dieselauto’s van de Volkswagen Groep zijn teruggeroepen naar de dealer. Van 107.365 auto’s is de software aangepast, van 40.540 dus nog niet.

De aanpassing van de software is niet verplicht. Bovendien zijn mensen terughoudend om de update te laten uitvoeren, omdat het nu eenmaal het gedrag van de auto verandert. In de woorden van BNR-presentator Bas van Werven: “Dan kan-i minder hard!”

Verplichting

Op verzoek van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat deed de RDW onderzoek naar de mogelijkheden en verplichtingen om de effectiviteit van terugroepacties van personenauto’s te verbeteren. De RDW pleitte daarop al in januari voor het verplicht stellen van terugroepacties. Dat plan is door tussenkomst van de coronacrisis echter nog altijd niet in wetgeving omgezet.

Deel dit artikel op​

0 reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 maart 2026
Brandbrief 20 organisaties naar Kamer over impact pseudo-eindheffing: boeteregen dreigt
9 maart 2026
Tussentijdse verlenging Ajax-Van Poelgeest
9 maart 2026
Puur op gevoel
6 maart 2026
Ayvens: Slechts kwart leaserijders is vrouw
6 maart 2026
Bandenindustrie viert innovatie en uitmuntendheid met dertien awards
6 maart 2026
Autoverzekering in Rotterdam het duurst
Meest bekeken berichten
Recente reacties