In samenwerking met Rijkswaterstaat, Autotaalglas en KwikFit biedt de Anwb net als vorig jaar een vakantiecheck aan. Op zaterdag 25 juli worden bij de grensovergang Hazeldonk (A16) auto’s van vakantiegangers gecontroleerd die op weg zijn naar hun vakantiebestemming.

Zo’n 5 miljoen Nederlanders vertrekken deze zomer voor een autovakantie naar het buitenland. Daarbij zijn Frankrijk, Duitsland, Spanje, Italië en Oostenrijk de populairste bestemmingen. De bekendste en meest voorkomende tegenvallers onderweg zijn bandenproblemen en elektronische storingen. Deze storingen worden in de meeste gevallen veroorzaakt door problemen met de accu, remmen of de koeling.

Tijdens de Vakantiecheck zijn er wegenwachten en Anwb-deskundigen aanwezig. Er wordt onder meer gekeken naar de bandenspanning, verlichting, gewicht, vloeistoffen en er wordt reisinformatie verstrekt. Ook online biedt de Anwb een checklist aan voor vertrekkende automobilisten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 december 2025
TECH360 levert eerste diagnosespecialist af
19 december 2025
Van Mossel Duitsland neemt leasevloot MisterGreen over
19 december 2025
Gerard Bolder voorzitter RAI Auto’s
19 december 2025
Resultaten autodealers iets beter in Q3
19 december 2025
Verkeersboetes sinds 2021 fors gestegen
19 december 2025
SDV is uitdaging voor schadeherstel
Meest bekeken berichten
Recente reacties