Elon Musk, topman van Tesla, opent vandaag de tweede vestiging van de assemblagefabriek in Tilburg. Tesla wil de productie in Europa opschroeven en heeft hiervoor een hal van 43.000 vierkante meter gebouwd. Musk maakt van de gelegenheid gebruik om met minister Schultz in gesprek te gaan over de nieuwe, voor Tesla onvoordelige, autobelastingplannen.

Tesla opende augustus 2013 in Tilburg een nieuw distributiecentrum en eindassemblagefabriek voor de Europese markt. Daar werken nu ongeveer 180 mensen. Vanuit Tilburg levert de Amerikaanse fabrikant onder meer elektrische auto’s aan klanten in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Hoeveel werkgelegenheid de nieuwe fabriek oplevert, is niet bekend.

Rijders van volledig elektrische modellen gaan vanaf 2016 7 procent bijtelling betalen opgeschaald in 2019 tot 22 procent boven de waarde van 50.000 euro. Bestaande leasecontracten worden gerespecteerd, met een maximale duur van 60 maanden na afsluiting.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 januari 2026
5 procent minder verkeersongevallen in 2024
7 januari 2026
Revisie op industriële schaal
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
6 januari 2026
Record in occasionverkoop door autobedrijf
6 januari 2026
Vrooam over de keuze voor PHE
6 januari 2026
Immigrant tussen de ‘digital natives’
Meest bekeken berichten
Recente reacties