VW staat volgens Britse media op het punt om luxepaard Bugatti over te dragen aan de Kroatische elektromobiliteitspartner Rimac Automobili. De deal zou zijn goedgekeurd binnen hoge VW-kringen maar nog wachten op groen licht van de raad van toezicht.

Met deze manoeuvre zou VW een groter aandeel willen krijgen in Rimac, dat te boek staat als ‘het Europese antwoord op Tesla’. Rimac ontwikkelt en produceert elektrische sportwagens, aandrijflijnen en batterijsystemen. Het bedrijf is in 2009 opgericht door Mate Rimac, met als doel de sportwagen van de 21e eeuw te creëren.

Hobbymerken

Volkswagen Group wil anno 2020 niet langer geld en mankracht steken in ‘hobbymerken’ die voormalig ceo Ferdinand Piech ooit overnam. Alle beschikbare middelen moeten worden besteed aan toekomstige mobiliteit – elektrificatie, digitalisering en autonoom rijden. Dat staat in schril contrast met de 1500 pk sterke benzineauto’s van Bugatti.

De verkooproute zou om strategische redenen lopen via Porsche. De nazaten van Piech hebben nog steeds een vijftig procent controlerend belang in Porsche. Door hen via Porsche te betrekken bij de deal, hoopt de top van de VW Groep een win-win-situatie te creëren voor alle belanghebbenden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2025
Ayvens bouwt nieuwe remarketinglocatie
13 mei 2025
Buiten kantooruren: ‘Iedere dag ben ik met mijn hobby bezig’
12 mei 2025
Derks Bedrijfswagens neemt Autoschade Bert Verweijen over
12 mei 2025
Met korting naar Nationaal Automotive Congres
12 mei 2025
KwikFit-oprichter Tom Farmer overleden
12 mei 2025
Schade door wasstraat. Wie betaalt?
Meest bekeken berichten
Recente reacties