Door de rotatie van een band te gebruiken om elektriciteit op te wekken voor sensoren in een band is duurzame technologie ontwikkeld om bandenslijtage te meten. Het is een gezamenlijk project van Falkens moederbedrijf Sumitomo Rubber Industries en de Kansai University in Japan.

De technologie meet contactoppervlak en wielrotaties, alsook amplitudeveranderingen veroorzaakt door bandrotatie. De hierover verkregen gegevens kunnen worden geëxtrapoleerd teneinde de blandenslijtage te kunnen bepalen.

Energy harvesting

“Deze nieuwe energy harvester-technologie is een grote stap in de richting van de implementatie van ons duurzaamheidsbeleid, die ons ondersteunt bij het ontwikkelen van banden met een geoptimaliseerd contactvlak en dus een langere levensduur.” zegt dr. Bernd Löwenhaupt, directeur van Sumitomo Rubber Europe. “Als onderdeel van de klimaatveranderingsbelofte ‘Driving Our Future Challenge 2050’ ontwikkelen we innovatieve oplossingen voor meer veiligheid en minder milieu-impact om zodoende actief vorm te geven aan de transformatie van mobiliteit.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 november 2025
Schadegarant op de bres voor gebruikte delen
19 november 2025
Omzet Enterprise met miljard dollar gegroeid
19 november 2025
0W-16 motorolie Eurol voor Renault en Dacia
19 november 2025
Legaal upgraden naar led
19 november 2025
Equip Auto, een feest voor de profs
18 november 2025
Fusie AkzoNobel en Axalta in de maak
Meest bekeken berichten
Recente reacties