SB LiMotive, het samenwerkingsverband tussen Bosch en Samsung SDI, heeft in Ulsan (Korea) een nieuwe fabriek in gebruik genomen waar lithium-ion batterijen voor hybride en elektrische voertuigen worden gemaakt. BMW is met hun Megacity Vehicle in Leipzig de eerste afnemer.

Bosch bestuursvoorzitter Frank Fehrenbach zei bij de opening van de 34.000 vierkante meter grote fabriek dat er de komende jaren naar verwachting duizend banen gecreëerd worden. De grootschalige serieproductie van de batterijen zal volgend jaar beginnen.

In 2015 wil SB LiMotive op een jaarlijkse productiecapaciteit van vier gigawattuur uitkomen, wat genoeg is voor ongeveer 180.000 elektrische voertuigen. Onderdelenfabrikant Bosch en conglomeraat Samsung zullen samen tot 2013 zo’n 500 miljoen dollar in de nieuwe fabriek investeren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 april 2026
Omzet AkzoNobel daalt, winstgevendheid stijgt in Q1 2026
22 april 2026
Werkplaatsconcept
21 april 2026
Omzet GPC stijgt 6,8 procent in Q1 2026
21 april 2026
DAS: Gevolgen drugsgebruik in het verkeer ingrijpend
21 april 2026
Independer: Tellerstand 1 op de 5 importauto’s is teruggedraaid
21 april 2026
Reiskostenvergoeding gunstiger dan accijnsverlaging – maar let op
Meest bekeken berichten
Recente reacties