Het is de natte droom van iedere autoverzamelaar: een klassiek exemplaar vinden in een oude boerenschuur. In een dorpje in het westen van Frankrijk is deze droom uitgekomen. Maar liefst zestig uiterst exclusieve automobielen werden aangetroffen. Geschatte waarde: 16 miljoen euro.

De verwaarloosde oldtimers zijn in vervallen schuren aangetroffen. Zestig in getal en van de meest exclusieve merken als Delage, Delahaye, Talbot Lago, Bugatti, Ferrari en Panhard-Levassor. De collectie is gevonden door het Franse veilinghuis Artcurial. “Sinds de ontdekking van de Schlumpf-collectie is een dergelijke verzameling niet meer gevonden”, aldus directeur Matthieu Lamoure van Artcurial. Het veilinghuis wil de auto’s exposeren tijdens de oldtimerbeurs Rétromobile in Parijs. Op vrijdag 6 februari gaan de auto’s onder de hamer.

De auto’s zijn het bezit van transportondernemer Roger Baillon die een verwoed verzamelaar was. Hij overleed tien jaar geleden. Zijn familie had geen notie van de waarde van auto’s.

[responsive-video identifier=”lxA5kqDwmzQ#t=10″]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 juni 2026
Keuzes maken
1 juni 2026
Waarom u als garagist het Nationaal Automotive Congres niet mag missen
1 juni 2026
Alliance benoemt Ernst Haaksman tot General Equipment Manager
1 juni 2026
Autoverkopen mei 2026: Nederland sluit dit merk weer in de armen
1 juni 2026
Heuver Group verbetert duurzaamheidsrating
1 juni 2026
BYD krijgt er met Kreijne twee dealervestigingen bij
Meest bekeken berichten
Recente reacties