De hybride e:HEV-versie van de Honda CR-V en de handgeschakelde Fiat Doblo Combi 1.5 Blue HDi diesel FWD komen in recente tests van Green NCAP niet verder dan 2,5 sterren, dankzij matige prestaties op het gebied van energie-efficiëntie.
Het is met name de gewicht van een zware suv die de hybride Honda sterren kost. Het verbruik van 9,8 liter per 100 kilometer bij een test op de snelweg doet de score van 7,3 op de 10 voor de beheersing van de uitstoot van schadelijke stoffen behoorlijk afbreuk.
De diesel aangedreven Fiat Doblo stoot uit de aard der zaak behoorlijk wat CO2 uit, wat nog wordt versterkt door het relatief hoge verbruik van deze kleine bestelwagen. Weliswaar worden de uitlaatgassen op indrukwekkende wijze nabehandeld, om net als die van de CR-V uit te komen ver beneden de wettelijke normen. Ook de Doblo krijgt slechts 2,5 groene sterren van Green NCAP.
Zeekr
Terugkomend op de test van twee batterij-elektrische modellen van de Zweeds-Chinese fabrikant Zeekr, de 001 en de X, merkt Green NCAP op dat het energieverbruik van beide auto’s behoorlijk tegenvalt bij koudere temperaturen. Voor de 001 neemt de gemiddelde actieradius van 529 kilometer af tot 336 kilometer onder zeer koude omstandigheden. Voor de X blijft er bij -7 graden Celsius van het geschatte bereik van 353 kilometer ongeveer 250 kilometer over.