Tesla heeft voor elkaar wat nog nooit een autofabrikant is gelukt. In nog geen jaar explodeerde de koers van het bedrijf met maar liefst 619 procent. De marktwaarde van Tesla is nu 23 miljard euro terwijl het nog geen 23.000 elektrische auto’s per jaar produceert.

Ter vergelijking: General Motors produceert jaarlijks om en nabij de 10 miljoen auto’s en heeft een koerswaarde van 42 miljard euro. Analisten vragen zich nu af of Tesla niet uit zijn jasje groeit. Zeker omdat Tesla tot nog toe geen winst heeft gemaakt. Sterker, vorig jaar moest Tesla nog 74 miljoen dollar verlies bijtekenen in de boeken.

Dat lijkt investeerders niet te deren. Geruchten over een aanstaande samenwerking met Apple en de aangekondigde bouw van een nieuwe accu-fabriek (5 miljard dollar) in de VS, die de productie van auto’s in 2020 moet opkrikken naar een half miljoen per jaar, is voor velen onweerstaanbaar.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 september 2025
Revisiemotor gaat stuk: non-conformiteit in de werkplaats
16 september 2025
RAI Vereniging: Mobiliteitsplannen onvoldoende
16 september 2025
Helft elektrische rijders haalt actieradius niet
16 september 2025
Cor Baltus draagt stokje over aan Marco Faulenbach
16 september 2025
Chinees aanbod op AutoScout24 stijgt 34 procent
16 september 2025
Nog drie dealerbedrijven voor Omoda & Jaecoo
Meest bekeken berichten
Recente reacties