Voor het opruimen van vervuilingen door motorolie, smeervet of lakken gelden strenge wettelijke richtlijnen. Mewa heeft hiervoor onlangs de textielmanagementgids ‘Gevaarlijke stoffen’ uitgebracht.

“Of het nu om wegwerpmateriaal of herbruikbare doeken gaat, overtredingen tegen de geldende voorschriften worden bestraft met zware boetes”, waarschuwt Salma Megdiche, algemeen directeur bij Mewa Textiel Service.

De nieuwe gids van het textielservicebedrijf staat vol advies en informatie over actuele plichten, met handige tips voor het correct opslaan en transporteren van verzadigde poetsdoeken. De plichten betreffen de opslag, het transport en de verwijdering van gebruikte doeken.

Megdiche: “Niet alleen zijn ze vervuild met chemicaliën gevaarlijk voor gezondheid en milieu, maar ze vormen ook een reëel risico op brand en explosies. Wegwerplappen moeten als gevaarlijk afval verwijderd worden, met alle bijhorende documentatieplichten. Makkelijker wordt het wanneer herbruikbare poetsdoeken worden ingezet, aangezien deze onder de reglementering voor het transport van gevaarlijke goederen vallen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 mei 2026
Radar ontvangt regen aan klachten over abonnement Lynk & Co
12 mei 2026
Vernieuwde website De Hoeve Multipower focust op oplossingen
12 mei 2026
Jim Schouten directeur Innovam
12 mei 2026
Vakantieverkeer zorgt voor meer autoschades
12 mei 2026
Bandenvervangingsmarkt veert op in eerste kwartaal 2026
12 mei 2026
Boekhorst neemt Regio Autoschade Almelo over
Meest bekeken berichten
Recente reacties