Ondanks dat auto’s tussen 2000 en 2010 negen procent breder en vier procent langer zijn geworden, zijn parkeerplekken van dezelfde afmeting gebleven. Dat leidt tot veel ergernissen. De Duitse autoclub ACE wil hier verandering in zien.

De afmeting van een parkeerplek is al sinds de jaren zeventig hetzelfde gebleven, namelijk 2,3 meter breed en vijf meter lang. Inmiddels zijn de auto’s een stuk breder geworden, vaak tot meer dan twee meter. Dat is goed nieuws voor de schadebranche want niet zelden leiden de krappe parkeerplaatsen tot krassen, kapotte spiegels en deuken.

Voor mensen die slecht ter been zijn is het vervelender. Zij komen vaak maar met moeite uit hun auto. Volgens ACE moeten nieuwe parkeervakken minstens 2,5 meter breed worden en moeten oude parkeergarages van drie parkeerplaatsen er twee maken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
25 februari 2026
Euromaster introduceert online offertetool voor onderhoud
25 februari 2026
PartsPoint Asten nog groter
25 februari 2026
Louwman & Parqui rolt automatische werkplaatsplanning uit bij Toyota en Lexus
25 februari 2026
De Klok Banden nieuwe exclusief distributeur van Dunlop
24 februari 2026
Oliver Kuhnle financieel directeur CarGarantie
24 februari 2026
ERE-certificaten: particuliere EV-rijders lopen honderden euro’s mis
Meest bekeken berichten
Recente reacties