Het CBR heeft na de recente barre winterweken besloten vanaf 10 januari een proef te houden waarbij rijscholen met winterbanden hun leerlingen toch examen kunnen laten doen op besneeuwde wegen. Meer dan 25.000 van de 57.000 rijexamens moesten worden uitgesteld.

De proef duurt tot 1 april en vindt plaats in Leeuwarden, Enschede en Venlo. Voor deze plaatsen is gekozen op grond van de theoretische neerslagkansen en het historisch grote aantal uitstelexamens.
Het CBR vindt de proef geslaagd als er sprake is van ongeveer 50 procent minder uitstelexamens bij een nagenoeg gelijkblijvend slagingspercentage.

Het toetsen van de rijvaardigheid van kandidaten onder winterse omstandigheden is een voorstel van de brancheorganisaties.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 mei 2026
ACM biedt bedrijven duidelijkheid over data delen met leidraad
15 mei 2026
Alle tools voor de lokale ondernemer
14 mei 2026
Automechanika Frankfurt 2026: emotie, beleving en jong talent
14 mei 2026
‘Omzet is geen winst’
13 mei 2026
Blanke lak Sikkens als onderdeel Optima-systeem
13 mei 2026
Succesvolle start Aumovio als zelfstandig bedrijf
Meest bekeken berichten
Recente reacties