Examenkandidaten mogen vanaf 1 januari 2016 rijhulpsystemen gebruiken tijdens de rijexamens voor de personenauto en de personenauto met aanhangwagen. Hiertoe heeft het CBR besloten in overleg met de rijschoolbrancheverenigingen. Systemen die het rijden van de automobilist overnemen, blijven verboden tijdens het examen.

Daarmee volgt het de technologische ontwikkelingen waarbij steeds meer personenauto’s beschikken over de zogeheten Advanced Drivers Assistance Systems (ADAS). Ook sluit het hiermee aan op de rijexamens voor de beroepschauffeurs waar het gebruik van ADAS al langer is toegestaan.

Het gebruik van ADAS tijdens het rijexamen is vrijwillig. Met het toestaan daarvan verandert het examen niet. De examinator beoordeelt de rijvaardigheid van de examenkandidaat en niet het gebruik van ondersteunende systemen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 juni 2026
Chinese EV’s verliezen twee keer zo snel hun waarde
2 juni 2026
Nexen lanceert UHP-band N’Fera Primus UX
2 juni 2026
Occasionverkoop B2C daalt met bijna 10 procent in mei
2 juni 2026
Autovelgen 0,82 inch per decennium groter
2 juni 2026
Keuzes maken
1 juni 2026
Waarom u als garagist het Nationaal Automotive Congres niet mag missen
Meest bekeken berichten
Recente reacties