Met het vrijgeven van duizenden patenten wat betreft waterstoftechniek wil Toyota de ontwikkeling van waterstofauto’s wereldwijd bespoedigen. Door het delen van kennis kunnen grote sprongen op dit gebied worden gemaakt, aldus de Japanse autobouwer.

De geste is opmerkelijk omdat autofabrikanten doorgaans veel watervrees hebben bij het vrijgeven van fabrieksgeheimen. Alleen Tesla is eveneens bereid patenten vrij te geven om zo de markt meer in beweging te krijgen.

Overigens moeten diegenen die een beroep op enig patent willen doen, zich eerst aanmelden bij Toyota. Daarna volgt een screening en een persoonlijk gesprek alvorens de geheimen worden prijsgegeven. Het gaat om in totaal 5.680 patenten tot 2020.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 maart 2026
Lease-overname groeit: jonge EV’s wisselen vaker van berijder
17 maart 2026
Leaseplatform compenseert dieselprijs met 20 cent per liter voor ondernemers
17 maart 2026
‘IJshockey laat je niet meer los’
16 maart 2026
Tweede en derde franchisenemer voor De Dorpsgarage Formule
16 maart 2026
Derde generatie treedt toe bij familiebedrijf Autobedrijf Kooy
16 maart 2026
Vereniging Elektrische Rijders heeft nieuwe voorzitter
Meest bekeken berichten
Recente reacties