Verkoopplatform Autotrack is het eerste consumentenplatform dat het State of Health-certificaat (SoH) van Moba toevoegt aan zijn advertenties voor gebruikte elektrische en plug-in hybride voertuigen.
Deze doorbraak is het resultaat van twee jaar lobbyen door Go Remarketing Solutions, partner van Moba, zo legt Michel van Roon, directeur van Go Remarketing, uit in een video op LinkedIn.
Waarde
Volgens Van Roon werd het SoH-certificaat al wel gebruikt in het begin van de verkoopketen van een elektrische auto, bijvoorbeeld door de leasemaatschappij aan het autobedrijf, zodat beide een goede inschatting kunnen maken van de waarde van de auto, maar niet aan het eind, bij de verkoop aan de consument.
De klanten van Go Remarketing kunnen de resultaten van de meting met Moba, inclusief het certificaat, volledig geautomatiseerd laten toevoegen aan de advertentie op Autotrack. Ze hoeven daar zelf niets voor te doen. Het doel: “die auto sneller verkopen”, aldus Michel van Roon, want “consumenten willen heel graag gebruikte EV’s kopen, maar dan wel met een certificaat waardoor ze weten wat de restcapaciteit is van het batterijpakket. Dat geldt ook voor plug-in hybrids”, aldus Van Roon.