Op de valreep van het jaar 2022 zijn de lijstjes en jaaroverzichten alomtegenwoordig. Geheel volgens de verwachting scoren de overlijdensberichten, branden, fraudes en faillissementen hoog. De koppositie van het rijtje meest gelezen berichten op onze website heeft echter niets daarmee van doen. Het bericht ‘Chinese EV verovert Europa’ trok tweemaal zoveel bezoekers als het andere topbericht, over de cao.

Aiways, XPeng, Honqqi, Lynk & Co, Nio… De lijst Chinese merken die met elektrische auto’s de Europese markt willen veroveren, wordt almaar langer. Lastig in deze is de kadering van de term ‘Chinees’, immers Lynk & Co is net als Polestar een zus van Volvo binnen het Geely-conglomeraat. Aan die discussie waagde Jato Dynamics zich niet toen ze eerder dit jaar de opkomst van de Chinese EV’s voor de korte termijn een bedreiging noemde voor de bestaande Europese auto-industrie.

De opkomst van autofabrikanten, grote leasemaatschappijen en grote dealerholdings als zogenoemde superretailers verandert niet alleen de positie van dealers, maar snoept ook klanten af van onafhankelijke autobedrijven. Wie de superretailer als klant daarvoor terug wil, moet inzetten op professionele, efficiënte bedrijfsvoering. Dat is de conclusie uit een nieuwe studie van Bovag, uitgevoerd in samenwerking met KPMG, met als titel “Automotive retail in 2030”.

Ook populair, onze maandelijkse analyse van de wagenparkstatistieken waaruit blijkt dat EV’s uit 2021 al snel het land uitgaan. De plekken één tot en met vier in het rijtje best verkochte EV’s worden bezet door modellen die een fors kleiner park lieten zien dan de registratie-overzichten ons wilden doen geloven.

Overnames doen het tevens goed in dit soort jaaroverzichten en de overnamehonger bij Hedin is een mooi voorbeeld met verschillende noteringen. De opname van het werkplaatsconcept Vakgarage door LKQ mag ten slotte evenmin in dit rijtje ontbreken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
25 maart 2025
Autodivisie Van Tilburg-Bastianen naar Van den Udenhout
25 maart 2025
Imelda Labbé in raad van toezicht Fixico
25 maart 2025
Regeldruk kost kwart van winst
25 maart 2025
Champion Lubricants officiële smeermiddelenpartner Comtoyou Racing
25 maart 2025
Nieuwe monteur
24 maart 2025
BOVAG met Europese collega’s in nieuwe koepelorganisatie AME
Meest bekeken berichten
Recente reacties