LG Electronics en Magna International Inc. hebben de transactieovereenkomst ondertekend die een joint venture opricht tussen de twee ondernemingen. LG Magna e-Powertrain heeft het hoofdkantoor in Zuid-Korea. De ruim duizend medewerkers zullen daarnaast in de VS en China werken.

De CEO Cheong Won-suk is een LG-veteraan die voor zijn LG-carrière tien jaar bij Daewoo Motors R&D werkte. Javier Perez, die sinds 2016 bij Magna werkt, wordt de COO van het nieuwe bedrijf. Perez brengt bijna een kwart eeuw ervaring met autoproductie en kwaliteitscontrole naar LG Magna e-Powertrain, waarvan 18 jaar gevestigd in Azië.

Krachten bundelen

De joint venture beoogt de krachten te bundelen van Magna in elektrische aandrijfsystemen en autoproductie van wereldklasse met de expertise van LG in de ontwikkeling van onderdelen voor e-motoren en inverters. Behalve e-motoren en omvormers zal de combinatie ook boordladers produceren en, voor bepaalde autoconstructeurs, aanverwante e-aandrijfsystemen.

Beide partners willen met LG Magna e-Powertrain snel kunnen reageren op markttrends en de groeiende wereldwijde verschuiving naar de elektrificatie van voertuigen.

Het nieuwe bedrijf zal aandrijflijncomponenten ontwikkelen die automakers een schaalbaar portfolio bieden, van complete oplossingen die elektrificatie en functionaliteit mogelijk maken tot de integratie van intelligente besturingssoftware en controles in nieuwe e-aandrijfsystemen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 februari 2026
Nettowinst Ayvens in 2025 bijna miljard euro
6 februari 2026
Sneller wielen balanceren met Hunter Road Force WalkAway
6 februari 2026
EV-Quickservice
5 februari 2026
Indicata: occasionmarkt in nieuwe fase
5 februari 2026
Autoverkopen Europa 2025: EV’s Volkswagen streven Tesla voorbij
5 februari 2026
‘Onderhoud goedkoopst in het noorden’
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33