Om groei van duurzame mobiliteit te stimuleren wil de gemeente Utrecht het aantal parkeerplaatsen de komende jaren met 0,5 tot 1 procent per jaar verminderen. Dat komt neer op 750 tot 1500 parkeerplaatsen.

Daarnaast wil de stad het autoparkeren met twee wielen op de stoep in oude woonwijken geleidelijk afbouwen. Ook worden steeds meer betaalautomaten weggehaald. Steeds meer mensen betalen via een parkeerapp voor parkeren. Ook hierdoor komt ruimte vrij, bijvoorbeeld voor het stallen van fietsen, maar ook voor groen, spelen of recreëren. Bewoners hebben zelf inspraak hoe ze de vrijgekomen ruimte willen benutten.

Inspraak

Een en ander blijkt uit de voorlopige nieuwe visie van de gemeente op parkeren, zoals geformuleerd in de zogenoemde ‘parkeervisie’. Deze visie is gemaakt op basis van het mobiliteitsplan 2040. Inwoners van Utrecht kunnen nog tot 31 december reageren op de gevolgen die het parkeerbeleid heeft op fietsparkeren, toegankelijkheid, parkeerhubs en openbare ruimte. Er zijn nog online informatiebijeenkomsten op 30 november en 7 december.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
31 december 2025
Niet terugblikken
30 december 2025
Independer: 70 procent meer vuurwerkschade
30 december 2025
Mens en robot hand in hand
29 december 2025
Helft autoschades door aanrijding met ander voertuig
29 december 2025
Washin7 neemt Carwash Rijen over
Meest bekeken berichten
Recente reacties