BMW en Mercedes willen een ‘zwarte doos’ invoeren in zelfrijdende auto’s. Daarmee zou het vraagstuk van aansprakelijkheid bij een ongeval kunnen worden opgelost.

Verscheidene autofabrikanten zijn al in een ver gevorderd stadium als het gaat om de ontwikkeling van zelfrijdende auto’s. Alleen laat de daadwerkelijke uitrol op zich wachten omdat niet met zekerheid kan worden vastgesteld wie verantwoordelijk is als er zich een ongeval voordoet: de bestuurder of de fabrikant. Een datarecorder zoals in een vliegtuig moet aan die onzekerheid een einde maken, is de overtuiging van BMW en Mercedes.

Probleem met een eventuele invoering van een ‘zwarte doos’ is dan weer de privacy. Een dergelijke datarecorder registreert elke beweging van de auto en daar zit niet iedereen op te wachten. BMW en Mercedes zeggen te garanderen dat er uitermate strikt met de gegevens zal worden omgegaan. Of daarmee de automobilist is gerustgesteld zal moeten blijken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 juli 2025
Mewa werkkleding perfect voor warme werkdagen
31 juli 2025
Renault benoemt François Provost tot directeur
31 juli 2025
Univé zet AI in bij schadebeoordeling
31 juli 2025
UnameIT neemt Claire Automotive Support over
31 juli 2025
Athlon ziet minder verkeersboetes bij leaserijders
30 juli 2025
Europese bandenvervangingsmarkt duikt in de min
Meest bekeken berichten
Recente reacties