Jordanië is op dit moment de grootste exportmarkt voor gebruikte hybrides van Nederlandse afkomst. Een belangrijke reden voor deze grote toename is dat Jordanië de importheffingen op jonge hybrides sterk verlaagd heeft. Daarmee wil de regering de zuinigere hybrides stimuleren.

Momenteel komen er veel gebruikte hybrides vanuit aflopende leasecontracten vrij. Deze blijken als gebruikte auto in diverse landen geliefd te zijn. Zo werden er al veel gebruikte hybrides naar Litouwen en andere Oost-Europese landen geëxporteerd. Maar dit jaar is er ook een nieuwe afzetmarkt in opkomst: Jordanië.

De export van hybride personenauto’s naar dit Arabische land is in 2014 verachtvoudigd. Vorig jaar ging nog geen 5% van de geëxporteerde hybrides naar Jordanië; in de eerste acht maanden van dit jaar is dat gestegen tot boven de 40%. Daarmee is Jordanië nu de belangrijkste exportbestemming voor Nederlandse gebruikte hybrides.

Inmiddels is maar liefst 98% van alle occasions die vanuit Nederland naar Jordanië wordt verkocht een hybride. Veruit het populairste model is de Toyota Prius, meldt VWE.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties