Ruim een derde van de automobilisten in Nederland heeft wel eens schade gereden bij winterse weersomstandigheden. Ook laat de helft van de automobilisten de auto liever staan als het sneeuwt of glad is. Dat blijkt uit onderzoek van Anwb-Autoverzekering.
Veel automobilisten doen hun best om zonder schade de winter door te komen. Ruim driekwart neemt gepaste maatregelen. Een greep uit de meest genomen maatregelen:
• Het aanschaffen van een winterpakket met onder meer krabbers, antivries, eten, drinken, zaklamp, deken en lidmaatschap wegenwachtservice (41 procent).
• Winterbanden (37 procent).
• Wintercheck bij de garage (27 procent).
• Slipcursus (13 procent).
• Zelf een wintercheck doen (4 procent).
Deze maatregelen hebben resultaat, want uit cijfers van de Anwb-Autoverzekering blijkt dat het aantal schades weliswaar gelijk is gebleven, maar dat het schadebedrag sinds 2011 wel flink is gedaald met 17 procent.
Top vijf
Wanneer overkomt autorijders deze winterse schade? Bovenaan staat rijden met gladheid (62 procent), op ruime afstand gevolgd door sneeuwval (14 procent), regenval (11 procent), rijden in het donker (9 procent) en laagstaande zon (8 procent). Mannen blijken overigens in de winter meer schade te rijden dan vrouwen (39 tegenover 28 procent).
De top vijf winterschades:
• Eenzijdige aanrijding, bijvoorbeeld tegen een paaltje (16 procent).
• Parkeerschade (9 procent).
• Botsing met een andere auto (8 procent).
• Kop-en-staart botsing (5 procent).
• Ruitschade (5 procent).