De vakbonden FNV, CNV en De Unie hebben met werkgeversvereniging FWT een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de Metaal en Techniek. De cao is van toepassing op onder andere installatiebedrijven, (ruit)schadeherstelbedrijven, autorestauratiebedrijven en poetsbedrijven.

Er waren vier onderhandelingsronden nodig om tot het resultaat te komen. FNV spreekt dan ook van “stevige onderhandelingen”, maar is uiteindelijk blij met “een sterk cao-resultaat”. Namens CNV zegt Johann Honders: “Met dit resultaat is ons doel om alle 340.000 medewerkers gezond hun pensioen te laten halen weer een stukje dichterbij gekomen.”

3 procent loonsverhoging

De nieuwe cao heeft een looptijd van 24 maanden en loopt van 1 februari 2026 tot en met 31 januari 2028. Uitonderhandeld zijn onder meer een loonsverhoging van 3 procent, een eenmalige uitkering van 132 euro bruto in november 2026 en 115 euro bruto structureel per maart 2027. Beginnende werknemers krijgen vakvolwassen betaald zodra ze hun diploma hebben. Werkgevers vergoeden de vakbondcontributie in 2026 en 2027 netto.

RVU

Daarnaast blijft de regeling voor vervroegde uittreding (RVU) bestaan en komen er nieuwe, objectieve criteria voor zwaar werk vanaf 2027. Oudere collega’s kunnen ervoor kiezen hun extra vakantiedagen te laten uitbetalen wanneer ze die niet opnemen. Lees hier het volledige onderhandelingsresultaat.

Leden aan zet

De partijen benadrukken dat het bereikte akkoord nog moet worden goedgekeurd door de vakbondsleden. Die kunnen daar binnenkort over stemmen. Pas wanneer een meerderheid van de leden akkoord gaat met het resultaat is de nieuwe cao een feit.

Deel dit artikel op​

Eén reactie

  1. Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu 54 zijn kunnen nog eens 4 jaar doorwerken zonder extra dagen. Van diegene die nu 55, 56 of 57 jaar zijn worden de uren bevroren zonder verhoging tot de 58 jaar.
    Een cao voor 2 jaar, maar de leeftijdsdagen worden met 3 jaar opgeschoven dus een achteruitgang van uren, en dat zal bij de volgende cao over 2 jaar niet anders zijn.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 februari 2026
ADG Emmen beste Toyota-dealer van Nederland
13 februari 2026
Self Driving Challenge van start
13 februari 2026
Meer auto’s, meer rijbewijzen
13 februari 2026
Vier dealerbedrijven erbij voor Omoda en Jaecoo
12 februari 2026
Omzet Michelin daalt 4,4 procent in 2025
12 februari 2026
Eerste IMI-cerificaten voor EV-veiligheid uitgereikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57