Volvo heeft zich ten doel gesteld om tegen 2020 auto’s te produceren waarmee vrijwel geen dodelijke of zwaargewonde verkeersslachtoffers kunnen vallen. Om dat te bewerkstelligen moeten auto’s zijn uitgerust met een netwerk waarmee informatie over de toestand van het wegdek en het verkeer kan worden uitgewisseld.

De Zweedse autobouwer Volvo Cars en de Zweedse en Noorse verkeersautoriteiten werken samen aan een project dat auto’s zal toelaten om informatie uit te wisselen over de toestand van het wegdek (zoals ijsplekken). De informatie zal gedeeld worden via een cloud-gebaseerd netwerk. De testvloot wordt uitgebreid naar 1.000 voertuigen. Het project zou goed op weg zijn om de technologie binnen enkele jaren beschikbaar te maken.

“Hoe meer informatie over het wegdek er kan gedeeld worden, hoe minder verrassingen. En wanneer je een auto bestuurt, dan zijn verrassingen hetgeen je het meest wil vermijden”, zegt Erik Israelsson van Volvo Cars in Het Nieuwsblad. “In dat opzicht hebben we een glad wegdek alarm ontwikkeld, dat bestuurders op de hoogte brengt van ijsplekken en dat bijdraagt tot het efficiënter maken van het winteronderhoud van de wegen.” Het glad wegdek alarm zal immers ook informatie doorsturen naar de wegbeheerders.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 mei 2025
Crisis is kans
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
Meest bekeken berichten
Recente reacties