Eigenaren van een Tesla Model S (vanaf 2014) of X hoeven vanaf morgen niet te sturen op de snelweg. Dat gaat de auto namelijk geheel zelf doen mits een nieuwe Autopilot is gedownload. In Europa is de update binnen enkele weken beschikbaar.

De update gaat 2500 dollar kosten maar dan heb je eigenlijk al de meest geavanceerde versie van een zelfsturende auto: hij kan namelijk zonder ingrijpen van de bestuurder zijn voorligger volgen en van baan wisselen. Weliswaar alleen op de snelweg. Ook gaat inparkeren geheel automatisch maar over die mogelijkheid beschikten andere automerken ook al.

Topman Elon Musk haast zich te zeggen dat in alle gevallen de verantwoordelijkheid bij de bestuurder ligt. Daarmee speelt hij de bal bewust naar de eigenaar van de auto. Ook raadt hij Tesla-rijders aan de Autopilot niet te gebruiken in extreme weersomstandigheden. Musk verwacht binnen drie jaar een volledige autonoom rijdende auto op de markt te brengen.

[responsive-video identifier=”9fslnueei98″]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 januari 2026
PHE neemt twee AD-distributeurs over
15 januari 2026
Occasionmarkt in 2026: drukte houdt aan, dit wordt bepalend voor verkoopsucces
15 januari 2026
44 procent hogere omzet Fastned in Q4
14 januari 2026
AkzoNobel breidt samenwerking met McLaren uit
14 januari 2026
Noodkreet Clepa om beleidssteun voor herstructurering
14 januari 2026
Bart Holtrop neemt A.A.S. Autoschade Van Kalsbeek over
Meest bekeken berichten
Recente reacties