Was in 2014 nog maar 4,9 procent van alle nieuw verkochte personenauto’s rood; in 2016 is dat gestegen naar 6,2 procent. Daarmee bereikte de kleur rood het hoogste aandeel van de afgelopen tien jaar. Het gevolg is dat op dit moment bijna 600.000 rode personenauto’s rondrijden, ofwel 7,1 procent van het totale wagenpark.

Aldus cijfers van VWE op deze Valentijnsdag. VWE heeft verder uit de cijfers kunnen afleiden dat rood vaker wordt gekozen door particulieren dan door zakelijke rijders. En dat vrouwen vaker voor een rode auto kiezen dan mannen. 

Mazda

Uitgesplitst naar merken blijkt rood opvallend populair te zijn voor Mazda’s. Het model dat mannen het vaakst in het rood bestellen is de MX-5. Vrouwen bestellen de CX-3 het vaakst in het rood, gevolgd door de Mazda 2.

Rode occasions

Van alle rode occasions in Nederland, is de Opel Corsa duidelijk de meest voorkomende rode auto. Op modelniveau blijkt rood opvallend populair voor de klassieke Eend en de cabriolet. 

Over 2016 blijkt onder mannen de oude Honda Concerto het vaakst in het rood te zijn verkocht; onder vrouwen is dat de Daihatsu Trevis. Van deze modellen is bijna de helft van de verkochte occasions rood. Het zijn sowieso vooral oude modellen die in het rood gekocht worden, wat volgens VWE aangeeft dat rood in het verleden populair was en nu, na een tijd minder in trek te zijn geweest, weer in opkomst is.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 april 2025
Schadeafhandeling Toyota Nederland via Openclaims
18 april 2025
Harvest Automotive benoemd tot officiële distributeur Atera
18 april 2025
Invoering betaald parkeren: ‘Het interesseert de gemeente niet’
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
Meest bekeken berichten
Recente reacties