Privé lease voor een elektrische auto is gemiddeld 8 procent per maand voordeliger dan er zelf een aanschaffen. Dat meldt de website leasescanner.nl op basis van eigen onderzoek.

Bij de marktverkenning werd met behulp van de ANWB rekentool voor drie verschillende EV’s berekend wat bij koop de gemiddelde kosten per maand zijn. Het ging om de Hyundai Ioniq, Nissan Leaf en de Volkswagen E-golf. De prijzen werden vergeleken met die van een privé leasecontract van 48 maanden met maximaal tienduizend kilometers. De bedragen werden online verzameld bij zes maatschappijen: Leaseplan, Lease’m, Arval, XL Easy, Directlease en Yourlease. De aanschafkosten van een Hyundai Ioniq zijn gemiddeld 531 euro per maand; het privé leasebedrag is gemiddeld 466 euro, oftewel 12,2 procent lager. Bij de Nissan Leaf ging het om maandelijks 524 c.q. 491 euro (verschil: 6,2 procent), bij de e-Golf om 572 en 548 euro (4,3 procent). Binnen de leaseprijzen waren volgens Leasescanner niet veel opvallende verschillen zichtbaar.

Privé lease

Wel vinden de onderzoekers het gemiddelde maandbedrag “erg hoog”. De laagste leaseprijs voor een Volkswagen e-Golf is met 494 euro nog altijd bijna 160 euro meer dan bij de vergelijkbare benzinevariant. Dat een elektrische auto bij koop duurder is dan in privé lease vindt Leasescanner “logisch”: de onzekerheid over het restbedrag aan het einde van de looptijd telt bij aanschaf zwaarder mee in het maandbedrag.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
18 april 2025
Schadeafhandeling Toyota Nederland via Openclaims
18 april 2025
Harvest Automotive benoemd tot officiële distributeur Atera
18 april 2025
Invoering betaald parkeren: ‘Het interesseert de gemeente niet’
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
Meest bekeken berichten
Recente reacties