Volkswagen breidt zijn inruilprogramma voor diesels uit tot heel Duitsland. Eigenaren van een Euro 1, 2, 3 of 4-diesel die hun voertuig laten slopen en een nieuwe Volkswagen aanschaffen, kunnen tussen de 1500 en 8000 euro tegemoet zien. De hoogte van de premie hangt af van het gekozen model.

Eerder loofde Volkswagen een premie uit voor eigenaren van Euro 1- tot en met 5-diesels in de veertien meest vervuilde steden in Duitsland. Ook deze regeling wordt nu uitgebreid. Volkswagen biedt nu eigenaren van een Euro 4- of Euro 5-diesel in deze steden een premie bovenop de inruilwaarde, variërend van 500 tot 7000 euro.

Milieu

Jürgen Stackmann van Volkswagen (foto), zwaar geplaagd door de nasleep van het dieselschandaal, zegt met de maatregelen een stimulans te willen geven voor de overstap naar schonere voertuigen: “Volkswagen wil hiermee een verdere bijdrage leveren aan het verbeteren van de luchtkwaliteit in Duitse steden en zodoende een mogelijke dieselban proberen te voorkomen.”

Diesel

Volkswagen zegt te blijven geloven in diesel. Stackmann: “Onafhankelijke studies laten zien dat onze huidige modellen tot de schoonste in de markt behoren als het gaat om NOx-uitstoot. Belangrijker, brandstofefficiënte dieselmotoren blijven een belangrijke bijdrage leveren in de strijd tegen klimaatverandering.”
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
15 augustus 2025
Conti’s voor zelfrijdende voertuigen
15 augustus 2025
Hogere omzet, lagere winst Hankook
15 augustus 2025
‘Vol gas tegen de muur’
14 augustus 2025
‘Geen richting aangeven grootste ergernis’
14 augustus 2025
Yokohama boekt 10,3 procent meer omzet in H1 2025
14 augustus 2025
Jan-Piet van Kesteren directeur Goodyear EMEA
Meest bekeken berichten
Recente reacties