Polyscope uit Geleen is een van de elf winnaars van een innovatieprijs, uitgereikt tijdens het driedaagse JEC World, een internationale vakbeurs voor composieten in Parijs.

Er waren onder meer prijzen voor toepassingen in de luchtvaart, 3D-printen en de gezondheidszorg. In de categorie automotive werden twee prijzen uitgereikt, een voor een toepassing en een voor een proces. De prijs voor meest innovatieve toepassing ging naar Polyscope.

Geleiderail

De prijswinnende innovatie van Polyscope betreft een geleiderail voor het rolgordijn in een zonnedak. In de woorden van de jury: “Het is voor het eerst dat een thermoplastische composiet met succes aluminimum kan vervangen als geleidereil voor rolgordijnen in een zonnedak.” De innovatie gaf de ontwerpers van Renault 13 millimeter meer hoofdruimte aan passagiers en maakte de constructie en de installatie van het panoramadak een stuk eenvoudiger. Hierdoor kon Renault aanzienlijk kosten besparen, terwijl de innovatie ook aan de eindgebruiker ten goede komt. Polyscope’s Xiran SGH30EB is gemaakt in opdracht van Webasto en Renault, zoals dat sinds 2016 wordt toegepast in de panoramadaken van de Renault Scenic en Grand Scenic. Ferdi Faas, directeur van Polyscope: “We zijn enorm verheugd en vereerd dat we deze prestigieuze JEC Innovation Award hebben gewonnen. Het was een hele uitdaging om deze applicatie te ontwikkelen met ons team. Gelukkig konden we samenwerken met uitstekende, technisch hoogwaardige ontwerpers en ingenieurs van Webasto en Groupe Renault, alsook specialisten van partnerbedrijven die bij dit project betrokken waren.”
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
19 december 2025
TECH360 levert eerste diagnosespecialist af
19 december 2025
Van Mossel Duitsland neemt leasevloot MisterGreen over
19 december 2025
Gerard Bolder voorzitter RAI Auto’s
19 december 2025
Resultaten autodealers iets beter in Q3
19 december 2025
Verkeersboetes sinds 2021 fors gestegen
19 december 2025
SDV is uitdaging voor schadeherstel
Meest bekeken berichten
Recente reacties