Nepnieuws, zo kun je met een modern woord de aloude 1 aprilgrap omschrijven. Ook in 2019 liet de autobranche zich weer inspireren tot nieuws met een knipoog. Soms voor de hand liggend, soms ook zorgend voor twijfel: zou dat nou echt?
Wat te denken bijvoorbeeld van automaterialengrossier Ype Kramer, die eind vorige week aankondigde over te gaan op bezorging per drone, na ‘wekenlang testen’.
In Leeuwarden en omgeving gaat de grossier ‘vanaf maandag’ spoedbestellingen bezorgen door de lucht. Kosten bedragen vijf euro per bezorging, met een maximumgewicht van twee kilo. De speciale drones worden opgeladen ‘door eigen opgewekte zonne-energie.’ En let op: ‘vanwege regelgeving art. 1:04hh mogen er geen vloeistoffen bezorgd worden door de lucht.”
Volgens marketeer Daniël de Vegt trokken het Facebook-bericht en het bijbehorende filmpje meer dan 25.000 views. “Op een verjaardag was het een serieus genomen onderwerp, hoorde ik van een klant.”
Vliegende auto
Jan Wals van het gelijknamige Bosch Car Service-autobedrijf kwam op zijn Linkedin-pagina met een heuse primeur: bij haar 425 vestigingen in Nederland gaat de werkplaatsformule vliegende auto’s verkopen. ‘De vliegopleiding hiervoor wordt gegeven bij Breda International Airport. Na 35 uur vliegles plus zo’n 10 uur theorie met de PAL-V mag je de vliegende auto besturen. Examen doe je bij het CBR, net als voor je rijbewijs.’ Een hoop relaties lieten Jan weten deze grap te kunnen waarderen.