Ford en General Motors hebben flinke voorzieningen genomen om een economische recessie het hoofd te kunnen bieden.

Dat meldt persbureau Reuters. Wederzijdse importheffingen hebben ertoe geleid dat grondstoffen voor de auto-industrie zijn gestegen. Dit komt nog bovenop het feit dat de vraag naar nieuwe auto’s in zowel China als de VS afneemt.

Mocht een en ander leiden tot een nieuwe economische recessie, dan heeft Ford een buffer van 20 miljard dollar, General Motors van 18 miljard. De autofabrikanten deelden dat mij tijdens een conferentie van zakenbank J.P. Morgan.

Daar legde financieel directeur Dhivya Suryadevara van General Motors uit dat GM verschillende scenario’s heeft uitgewerkt, vergelijkbaar met de crisis van 2008-2009, in het geval een recessie uitbreekt. “Het is iets dat we continu in de gaten houden zodat we voorbereid zijn in het geval een recessie uitbreekt.” Ze zei daarbij dat zo’n recessie op dit moment niet direct te verwachten is.

Vooruitzichten

GM ziet uitstel van belangrijke uitgaven en het overschakelen op de productie van lager geprijsde voertuigen als enkele maatregelen die de autofabrikant kan nemen in het geval een crisis wel uitbreekt.

Ford zegt dat het in samenwerking met economen een vinger aan de pols houdt.

Vorige week schreef het Duitse tijdschrift Wirtschaftswoche al een alarmerend artikel over de slechte vooruitzichten voor de Duitse auto-industrie.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 april 2026
Aisin breidt Advics-portfolio remschijven uit
14 april 2026
Eerste AD Experts openen via Hofland automateriaal
14 april 2026
Free2move zet nog eens 40 elektrische Opels in Amsterdam
14 april 2026
Trendrapport duurzame mobiliteit 2026: ondernemers twijfelen
14 april 2026
AAG breidt aanwezigheid in Spanje uit
14 april 2026
‘Je hebt geen auto van een ton nodig om lol te hebben’
Meest bekeken berichten
Recente reacties