Het aantal registraties van bedrijfswagens in Europa is in juli en augustus fors gestegen, met respectievelijk 6,2 en 11,0 procent. De groei komt met name op het conto van de bestelwagens. De vraag naar bussen en vrachtwagens daalde in de zomermaanden scherp.

Dat blijkt uit recente cijfers van fabrikantenkoepel Acea. De registraties stijgen nu al acht maanden achter elkaar, cumulatief met 6,5 procent. In Nederland nam de vraag naar bedrijfswagens in augustus toe met 7,3 procent. Over de eerste acht maanden van 2019 was de toename 1,7 procent.

Bestelwagens

De vraag naar bestelwagens nam in augustus in de EU toe met 17,5 procent, wat resulteert in een plus van 6,2 procent over de eerste acht maanden. Alle vijf grote autolanden presteren goed dit jaar: Duitsland (+14,0 procent), Verenigd Koninkrijk (+11,3 procent), Frankrijk (+6,2 procent), Italië (+6,1 procent) en Spanje (+2,4 procent).

In Nederland steeg de vraag naar bestelwagens in augustus met 9,3 procent. Toch staat de teller voor de eerste acht maanden maar op 1,2 procent winst ten opzichte van dezelfde periode in 2018.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 december 2025
Omzet Autodoc stijgt met 17,0 procent
4 december 2025
Ola Källenius herkozen als president Acea
4 december 2025
Kinderen krijgen eigen verkeersbord
4 december 2025
Onterecht beroep op retentierecht: Rolls moet terug naar eigenaar
3 december 2025
Nieuw bij Nissens: bobines
3 december 2025
Diagnose op afstand met TechPRO 2 Mahle
Meest bekeken berichten
Recente reacties