Vanaf 1 januari 2020 mogen ook personenauto’s op diesel van voor 1 januari 2001 weer het centrum van Rotterdam in. Eerder al schrapte Rotterdam de milieuzone voor benzineauto’s van voor 1 januari 1992.

Rotterdam zegt dat het voldoende andere maatregelen heeft getroffen om te komen tot een betere luchtkwaliteit voor bewoners en bedrijven. Zo heeft Rotterdam de stadslogistiek en het openbaar vervoer schoner gemaakt. Ook is het gebruik van brommers teruggedrongen.

Gevolg is dat het weren van personenauto’s uit het centrum niet langer nodig is. Per 1 januari mogen dus alle personen- en bestelauto’s, zowel op benzine als op diesel, weer de milieuzone in.

Vrachtwagens

De borden die de milieuzone aankondigen zijn op 20 december jongstleden afgeplakt. De milieuzone blijft ongewijzigd van kracht voor vrachtauto’s.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 januari 2026
5 procent minder verkeersongevallen in 2024
7 januari 2026
Revisie op industriële schaal
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
6 januari 2026
Record in occasionverkoop door autobedrijf
6 januari 2026
Vrooam over de keuze voor PHE
6 januari 2026
Immigrant tussen de ‘digital natives’
Meest bekeken berichten
Recente reacties