Uit de jongste cijfers van dataleverancier VWE blijkt dat de B2C-verkoop van tweedehands personenwagens vorige maand is gestegen naar een nieuw record: 131.642 stuks, een stijging van 17,1 procent.

Bedrijven onderling verhandelden vorige maand 86.684 occasions, wat 6,7 procent meer was dan juli 2019. Van consument tot consument ging het om 56.955 personenwagens, hetgeen een toename van 6,2 procent betekende.

Vorige week zijn volgens de VWE-cijfers 52.400 auto’s in bedrijfsvoorraden gezet. Dat zijn er 8,1 procent minder dan de week ervoor. Sinds begin juli nemen de aantallen elke week licht af, voornamelijk door de vakantieperiode. Door de lagere verkopen tijdens de coronacrisis zijn de voorraden opgelopen. Er staan nu ongeveer 360.000 gebruikte personenauto’s in voorraad, 11 procent meer dan vorig jaar. De toename is vooral sterk bij oude auto’s. Er zijn nu 21 procent meer auto’s van 20 tot 25 jaar in voorraad dan vorig jaar.

Een omgekeerd beeld is te zien bij de jongere auto’s (tot vijf jaar); hier is er een afname van 10 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Conclusie van VWE: “Voorlopig lijken er nog genoeg occasions beschikbaar te zijn. Alleen bij de jonge occasions dreigt een krapte te ontstaan.”

Deel dit artikel op​

0 reacties

  1. Nog niet zo lang geleden gingen auto’s van 20-25 jaar oud naar de sloop. Nu, zelfs met kilometrages ver boven de 100.000 km brengen ze nog aardige bedragen op en dragen bij aan de werkplaatsomzet als ze in handen komen van liefhebbers die de kunst van in goede staat houden verstaan.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 juni 2025
BOVAG nomineert kanshebbers autobedrijf van het jaar
17 juni 2025
Top 10 dealerholdings behoudt marktaandeel
17 juni 2025
AllParts Jari Techniek koopt GEA Automaterialen
17 juni 2025
Cegeka maakt applicatieportaal voor RDW
17 juni 2025
Freek Blekxtoon bestuursvoorzitter Carmunication
17 juni 2025
Zes miljoen snelheidsovertredingen in 2024
Meest bekeken berichten
Recente reacties