De Japanse bandenfabrikant Toyo Tires heeft zijn eerste fabriek in Servië in gebruik genomen. De productiecapaciteit van de fabriek in Indjija zal in verschillende fases worden uitgebreid naar een maximum van vijf miljoen personenwagenbanden per jaar.

Behalve voor de Europese markt wordt hiervandaan ook geleverd aan de voor Toyo belangrijke markt in Noord-Amerika. In de eerste fase wordt het profiel Proxes Comfort geproduceerd, waarna de Celsius AS2 volgt. In fase 2, startend in 2024, volgt een uitbreiding met de productie van een nieuwe winterband en de OPAT III. Artikelen die geleverd worden vanuit de fabriek in Servië hebben een unieke EAN-code en zullen niet meer vanuit de Japanse fabriek geleverd worden.

Tests

Aangrenzend aan het fabrieksgebouw ligt een testterrein met een rechte baan van 720 meter en een totale lengte van 1,7 kilometer. Hier zullen bandentesten plaatsvinden waarbij de gegevens worden verzameld en waarvan de resultaten zullen worden gebruikt om de producten meer af te stemmen op de Europese markt en regelgeving.

Op het terrein staat ook een zonnepanelenpark dat 10,15 GWh aan elektriciteit levert

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 oktober 2025
Netwerk Omoda & Jaecoo groeit naar twaalf dealer-partners
24 oktober 2025
Apk en betaalbaar onderhoud
23 oktober 2025
Optimal herziet assortiment motorsteunen
23 oktober 2025
BOVAG/RAI: 361.000 nieuwe auto’s in 2026
23 oktober 2025
Sustainable Repair Network AkzoNobel breidt zich uit
23 oktober 2025
VACO: Kwart auto’s rijdt op vierseizoenenbanden
Meest bekeken berichten
Recente reacties