2023 was een goed jaar voor Michelin, ondanks een krimpende markt en de negatieve effecten van wisselkoersen. Bij constante wisselkoersen steeg de omzet met 2,0 procent naar 28,3 miljard euro.

De operationele inkomsten bereikten het hoogste punt ooit in de geschiedenis van het bandenbedrijf en bedroegen 3,6 miljard euro in 2023. De nettowinst bedroeg 2,0 miljard euro.

Volume

Dat de markt tegenzit, merkt ook Michelin. In volume daalde de verkoop van banden met 4,7 procent. Ook de wisselkoersen, met valuta die in relatie tot de euro veelal in waarde daalden, hadden een negatief effect op de balans.

Dit werd gecompenseerd door hogere prijzen. Ook de niet aan banden gerelateerde verkoop steeg, met 146 miljoen euro, ofwel 10 procent.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 april 2026
BASF Coatings-tool voor schadeherstel krijgt TÜV-certificering
13 april 2026
Eerste Changan-dealer in Nederland geopend
10 april 2026
Genesis opent eerste Europese dealervestiging in Almere
10 april 2026
Arval: Bedrijven niet klaar voor strengere regels verbrandingsmotoren
10 april 2026
CBS: 1 op de 5 auto’s heeft elektromotor
10 april 2026
De eeuwige zoektocht naar het juiste gereedschap
Meest bekeken berichten
Recente reacties